Dom Róży. Krysuvik Hubert Klimko-Dobrzaniecki

ISBN: 9788389755421

Published: February 2006

Paperback

173 pages


Description

Dom Róży. Krysuvik  by  Hubert Klimko-Dobrzaniecki

Dom Róży. Krysuvik by Hubert Klimko-Dobrzaniecki
February 2006 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 173 pages | ISBN: 9788389755421 | 5.43 Mb

Zamieszczone w jednej książce dwie nowele Huberta Klimko-Dobrzanieckiego Dom Róży i Krýsuvik to narracyjne spotkanie dwóch szczególnych losów: polskiego obieżyświata, który błąkając się niczym wolterowski Kandyd, osiada w końcu na islandzkichMoreZamieszczone w jednej książce dwie nowele Huberta Klimko-Dobrzanieckiego Dom Róży i Krýsuvik to narracyjne spotkanie dwóch szczególnych losów: polskiego obieżyświata, który błąkając się niczym wolterowski Kandyd, osiada w końcu na islandzkich hiperborejach, oraz niewidomej od urodzenia Islandki.

Dom Róży jest przejmującą opowieścią o starości i umieraniu w jednym z najbogatszych krajów świata. Sceny zarejestrowane przez Klimko-Dobrzanieckiego godne są pędzla Goi lub Boscha, a Islandia jako skondensowany obraz Zachodu, jako ucieleśnienie śmiertelnej starości Europy - poraża. Krýsuvik to prosta i szlachetna północna ballada o budowaniu domu, założeniu rodziny i Losie, który niweczy ludzkie dążenie do szczęścia.`Dom Róży.

Krýsuvík` jest podróżą, podróżą do wnętrza człowieka. Jest również podróżą do wnętrza Islandii, Islandii, jakiej nie znacie, o jakiej nie przeczytacie w żadnym przewodniku. Hubert Klimko-DobrzanieckiIslandzkie dekoracje to zmyłka. Zaskakująco dojrzałe i mądre opowieści Huberta Klimko-Dobrzanieckiego są nasze i o nas. Proza polska wzbogaciła się o cenny nabytek.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Dom Róży. Krysuvik":


akademiarozwoju.info.pl

©2008-2015 | DMCA | Contact us