Kategorie
Bez kategorii

Picie zielonej herbaty

Picie bezkofeinowej zielonej herbaty nie wydaje się przynosić korzyści osobom, u których już rozpoznano raka przełyku. Analiza populacji sugeruje, że picie zielonej herbaty nie jest związane ze zmniejszonym ryzykiem raka piersi u osób pochodzenia azjatyckiego.

Polifenole obecne w zielonej herbacie obejmują galusan epigallokatechiny, galusan epikatechiny, epikatechiny i flawanole, które są przedmiotem badań laboratoryjnych pod kątem ich potencjalnych skutków in vivo. Inne części obejmują trzy rodzaje flawonoidów, ogólnie znane jako kemferol, kwercetyna i mirycetyna. Cukierki do żucia zawierające ekstrakt z zielonej herbaty wydają się zwalczać tworzenie się płytki nazębnej na zębach i zmniejszać obrzęk dziąseł.

Istnieją sprzeczne dowody dotyczące wpływu herbaty na nadciśnienie. Analiza populacji Chińczyków pokazuje, że spożywanie ml zielonej herbaty lub herbaty oolong dzień po dniu wiąże się ze zmniejszeniem ryzyka wzrostu wysokiego ciśnienia krwi. Picie więcej niż 600 ml dziennie wiąże się z dużym zagrożeniem spadkiem. Również wczesne badania kliniczne sugerują, że przyjmowanie ekstraktu z zielonej herbaty codziennie przez trzy miesiące lub picie zielonej herbaty trzy razy dziennie przez cztery tygodnie obniża ciśnienie krwi u osób z nadciśnieniem. Analiza badań naukowych pokazuje, że zielona herbata może zmniejszyć skurczowy stres krwi nawet o 3,2 mmHg, a rozkurczowy nawet o 3,4 mmHg u osób z nadciśnieniem lub bez. Jednak wiele mniejszych badań pokazuje, że zielona i czarna herbata nie mają żadnego wpływu na stres krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *